Producenci
Arginina AAKG – cóż to takiego i jakie płyną korzyści z suplementowania się tym związkiem?
Arginina AAKG – cóż to takiego i jakie płyną korzyści z suplementowania się tym związkiem?

O kreatynie, karnitynie, glukozaminie i argininie przynajmniej słyszała każda osoba niestroniąca od sportu. Substancje te cieszą się ogromną popularnością wśród osób trenujących. Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością arginina AAKG, jeśli pragnie się m.in. rozbudować masę mięśniową. Czym tak naprawdę jest AAKG i jakie korzyści płyną z regularnego przyjmowania tego związku?

czytaj całość »
Wpływ cytruliny na zdrowie sportowca

Cytrulina jest związkiem chemicznym, który stanowi produkt przemiany innej substancji, zwanej ornityną. Związek ten jest ściśle powiązany z produkcją tlenku azotu w organizmie człowieka, który podnosi wydajność wysiłkową organizmu. Z tego powodu jest często stosowany tuż przed treningiem przez osoby czynnie uprawiające sport. Dlaczego cytrulina jest tak ważna przy dużym wysiłku fizycznym?

czytaj całość »
4 najlepsze gainery

Gainer jest odżywką o wysokim stężeniu węglowodanów. W jej składzie nie brakuje również białka i tłuszczów, jednak ich zawartość jest znacznie mniejsza niż ilość głównego składnika. Dobry gainer pozwala zaspokoić wysokie zapotrzebowanie kaloryczne organizmu podczas terningów oraz uzyskać pożądane efekty wyglądu sylwetki. Jak wybrać najlepszy dla naszego organizmu gainer?

czytaj całość »
Białko izolat

Izolat białka jest jednym z najpopularniejszych rodzajów białka stosowanego w suplementacji. Powstaje w wyniku zaawansowanego procesu mikrofiltracji przepływu przeprowadzanego w niskiej temperaturze w celu maksymalnego zaoszczędzenia rozpadu wartościowych składników. Izolat białka charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością białka w produkcie – pozostałe makroskładniki ograniczone są do minimum.

czytaj całość »
Białko kazeina

Mleko oprócz białka serwatkowego i dużej ilości wapnia posiada także inny cenny składnik, jakim jest kazeina. To jeden z podstawowych elementów tworzących białko mleka i stanowiący ponad trzy czwarte ogólnej ilości mlecznych protein. Kazeinę wyodrębnia się w drodze trawienia przez enzym podpuszczki występujący głównie u młodych osób. Lista aminokwasów zawarta w kazeinie jest niemal identyczna jak w przypadku białka serwatkowego.

czytaj całość »
Wpływ cytruliny na zdrowie sportowca

Cytrulina jest związkiem chemicznym, który stanowi produkt przemiany innej substancji, zwanej ornityną. Związek ten jest ściśle powiązany z produkcją tlenku azotu w organizmie człowieka, który podnosi wydajność wysiłkową organizmu. Z tego powodu jest często stosowany tuż przed treningiem przez osoby czynnie uprawiające sport. Dlaczego cytrulina jest tak ważna przy dużym wysiłku fizycznym?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl